Podmínky používání

Podmínky použití barefoot obuvi Erloff

 

Péče o obuv 

Při obouvání prosím používejte lžíci, nesešlapujte patní část. Obuv nikdy neperte v pračce, nesušte u přímých zdrojů tepelného záření, nevystavujte teplotám vyšším než 50°C a nevystavujte dlouhodobě přímému slunečnímu záření. Vždy noste s ponožkami. Po vyzutí vždy prosím zkontrolujte jestli není obuv uvnitř vlhká/zapocená a případně jí před dalším použitím důkladně vysušte.

 

Výběr velikosti 

Obuv Vás nikdy nesmí tlačit nebo nějak omezovat ! Neměla by však také na noze „plandat“. Obuv je vhodné zkoušet se „standardní ponožkou“, v plném zatížení a v zapnutém/zašněrovaném stavu . 

Nadměrek by neměl způsobovat „zakopávání“ při chůzi.

 

Bezpečnostní upozornění 

Obuv nemusí být vhodná pro každého. Existují situace, místa a diagnózy, které použití této obuvi vylučují. Vždy se prosím poraďte s lékařem. Obuv není určena pro děti do 3 let a osoby s délkou nohy menší než 165 mm. Pokud obuv užívá nebo bude užívat osoba nezletilá nebo osoba, za kterou máte zodpovědnost, jste povinni dbát, aby tato osoba dodržela všechny níže uvedené pokyny (sama nebo s Vaší pomocí).

 

Obuv je určena pro běžnou chůzi po zpevněném povrchu. Vždy vybírejte vhodnou velikost obuvi a typ odpovídající jejímu využití. Obuv je možné užívat i pro chůzi v mokru, avšak je nutné dbát zvýšené opatrnosti, protože na mokrém terénu se zhoršují/mění adhezní vlastnosti podrážky (zejména na mokré dlažbě nebo mokrém kameni nebo jiných typech hladkého povrchu). Před použitím ve vlhkém prostředí je vhodné obuv ošetřit impregnací. Nešlapte na ostré, kluzké, nestabilní nebo jakkoliv jinak nebezpečné plochy či předměty. Obuv není určena pro řízení automobilu, kdy z důvodu šířky obuvi může dojít k sešlápnutí dvou pedálů namísto jednoho.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o tzv. “barefoot obuv”, ve které mohou nohy fungovat téměř jako naboso, je nutné, aby i Vaše kroky a došlapy byly jemné, tiché a citlivé, jako při chůzi zcela naboso (viz cvičení níže). Boty Erloff nejsou ortopedickou, zdravotní, pracovní nebo trekovou obuví.

 

Bosá chůze 

Vzhledem k tomu, že se jedná o barefoot obuv, je nutné, aby i Vaše chůze v nich byla jako naboso. Znamená to zejména jemně a citlivě klást chodidla na podložku/terén, tvrdé dopady na patu mohou vážně poškodit Váš pohybový aparát.

 

Správná technika bosé chůze může mít mnoho rehabilitačních benefitů, jako například stimulaci Vašeho mozku, aktivaci dlouhých svalových řetězců procházejících celým Vaším tělem a také aktivaci tzv. hlubokého stabilizačního systému (hluboko uložené svalové vrstvy napomáhající stabilizaci pohybového aparátu, vč. bránice a pánevního dna), udržování optimálního rozsahu kloubní pohyblivosti, ... Může být prevencí mnoha možných potíží artrotického či cévního charakteru, může snížit riziko úrazu, zlepšit rovnováhu a kordinaci, Vaši výkonnost … Veškeré výše uvedené informace jsou pouze obecného a informativního charakteru a nemusí platit pro Vás. Vždy se prosím poraďte se svým lékařem.

 

Cvičení správného došlapu 

•      postavte se naboso v tichém prostředí ideálně na tvrdší podlahu a zacpěte si uši 

•      zkuste začít chodit a poslouchejte, jestli slyšíte otřesy při kontaktu chodidla s podložku (zejména jestli slyšíte tvrdý dopad na patu) 

•      pokud ano, zkuste chůzi zjemnit natolik, že nebudou slyšet žádné otřesy 

•      jakmile se toto naučíte v nízké rychlosti, zkoušejte postupně plynule zrychlovat, aby jste se naučili tuto koordinaci jemného a citlivého kladení chodidla na podložku i ve větších rychlostech

  

Odpovědnost za vady 

Přeji si, aby Vám boty sloužily k Vaší spokojenosti. Proto uvádím specifika tzv. barefoot obuvi, o kterou se jedná. Smyslem této obuvi je, aby v ní noha mohla fungovat co nejvíce jako naboso. Na rozdíl od běžné boty nemá různé výztuhy a zpevnění, proto ani její životnost nemůže být srovnatelná s běžnou obuví. Pro šití vybírám kvalitní materiály, abych životnost prodloužila na maximum. Navíc v této obuvi došlapujeme jemně a lehce a tak je mechanická zátěž na botu výrazně menší, než u běžné obuvi. U barefootové obuvi je také přirozené „mačkání“ svrškového materiálu v místech ohybu boty při chůzi (vzhledem k plné flexibilitě a nepřítomnosti různých výztuh.)

 Odpovědnost za vady nelze zaměňovat  s životností, která se projevuje opotřebením v důsledku běžného, obvyklého užívání. Odpovědnost za vady se nevztahuje na potíže způsobené nesprávným užíváním.

 Zkuste při chůzi vnímat vaše plosky  - tak většinou automaticky klademe nohy na podložku citlivěji.

 Udělala jsem maximum, aby Vám boty dlouho sloužily k Vaší spokojenosti. Pokud by se i přesto vyskytl důvod k reklamaci, uplatněte ji prosím přímo u mě – Radka Lofflerová, Jívová 245, Jívová 78316

 Spolu s reklamovaným zbožím prosím dodejte i popis reklamované vady, originál nebo kopii dokladu o zaplacení a své kontaktní údaje. K reklamaci je třeba předkládat obuv kompletní, vyčištěnou a hygienicky nezávadnou. Reklamace musí být uplatněna bez odkladu ihned po zjištění závady.